Sobota, 2. Leden 2016

Trendy, které byste měli znát

Autor: 

Každý rok si čtu o novinkách na příští rok. I když se mi to zdá rok od roku hodně podobné, následně zjistím, že se sice vracíme do historie, ale také se z ní poučujeme a vylepšujeme ji. V tomto roce bude vládnout styl 80. let - jak v barevnosti tak ve stylu. Možná vás to překvapí a nebo možná utvrdí v tom, že svoji práci děláte dobře.

 

Bohaté a plné barvy

Nebojte se používat barvy. Letošní design nebude nudný a vybledlý! Letos se používají jasné pastelové barvy s odvážnými akcenty.

 

Plochý design

Už v loňském roce trend plochého ikonového designu jen kvetl. Do letošního roku vstupuje v plné síle. Jedná se o jedoduchý, minimalistický, barevný styl, s cílem vytvořit nové a přehledné rozhraní pro klienta.

 

Příběh

I když nám končí éra fotografií z fotobank - fotografie se budou používat pořád a ještě ve větší míře - jen už nechceme aby se všude objevovaly ty samé nebo podobné obrázky. Buďme kreativní. Používejme osobní profi fotografie, ilustrace nebo vlastní grafiky. A nebo ještě lépe, co vlastní video?

 

Moderní retro

Jak už jsem psala vrací se nám styl 80. let. Pozor na invazi animovaných Gif souborů. Díky sociálním sítím, které otevřeli pandořinu skříňku, můžeme nyní už skoro všude, a ne jenom v reklamě, vidět skokově hýbací obrázky na profilech. Pixelové ikonky nebo geometrické tvary, to jsou další pomocný elementy pro tento rok. Prostě tento rok bude o hře a fantazii.

http://parse.com

 


 

Přehlednost a komfort

Rok 2016 bude hodně o uživateli. Budeme se více snažit klientovi dát co největší komfort a sobě si tím i usnadnit práci. Proto i letos si můžeme pomoci infografikou. Znáte lepší způsob jak v rychlosti, jednoduchosti zprostředkovat příběh či informaci? Webové stránky se budou rychleji načítat - možná i díky použití plochého designu - budou pro uživatele jednodušší a přehlednější. Díky plochému designu, který se časem mění a vyvýjí, máme dnes možnost vrstveného scrollování. Velmi krásný a jednoduchý efekt. Také se více bude používat kartový styl. Díky síti pinterest jsou teď "karty" všude na internetu. Jedná se o design, kde koncept je designovaný v jednotlivých kartách. Díky obdélníkovému tvaru je snažší reorganizace, nejen v grafickém designu ale také v responzivním webu.

https://parkchinois.com

Štítky: