Úterý, 24. Leden 2017

Mock-up kam se podíváš

Autor: 

Taky vás zaráží, jak si najednou všichni udělali profi portfolia s krásnými fotografiemi? Znáte výraz mockup? V dnešní době možná z grafického hlediska nejvíce vyhledávané heslo. To je to kouzlo - maketa neboli prototyp, který slouží k výuce nebo propagaci.

 

Existují přímo stránky, který jsou zaměřené pouze na vytváření a následný prodej mockupů. Bohužel (nebo naštěstí) je již tolik "výrobců", že pokud hledáte konkrétní mock-up nedej bože v nějakém úhlu, musíte postahovat tunu velmi podobných obrázků, než najdete ten správný.
Je pravda, že veliký klad nese tato "novinka" pro klienta. Pokud potřebujete upřesnit svoji představu klientovi, není nic jednoduššího než namontovat svůj grafický návrh do daného mockupu. Sice to chvíli trvá, ale zase si pak ušetříte otázky a nekonečné korektury od klienta.

Našla jsem pár odkazů, kde jsou mockupy v PSD souborech o vysokým rozlišení ve velmi přehledných vrstvách. Obrázek si můžete stáhnout buď za peníze nebo zadarmo. Vlastní návrh pak vložíte do náhledu velmi jednoduše pomocí Smart Objectů.

 

Jak na mockup?

Otevřete PSD mockup a jeho vrstvy.

 

Po otevření si najděte Smart Object vrstvy. Smart Object je vrstva ve které je skrytý design. Teď na ni musíte dvakrát kliknout a nebo pravým tlačítkem myší najet na povel Edit Contents. Vrstva se Vám otevře v novém okně.

 

Do otevřené vrstvy (okna) vložte nový design, který chcete mít v mockupu a uložte. Tuto akci proveďte na všech Smart Objektech. Nyní máte upravený mockup, který můžete použít do své prezentace.

Štítky: